Gramatyka

Ile Jest Czasów w Języku Angielskim

Ile Jest Czasów w Języku Angielskim?

ile jest czasow w jezyku angielskimWbrew popularnej opinii czasów w języku angielskim nie jest zbyt wiele a właściwie to tylko dwa- teraźniejszy i przeszły. Nieśmiertelna tabela czasowników nieregularnych przedstawia nam trzy formy czasowników- jedna teraźniejsza oraz dwie przeszłe.

Forma przyszła czasownika w języku angielskim nie istnieje. Przyszłość jest wyrażana najczęściej za pomocą operatora “will”, który to nadaje czasownikowi teraźniejszemu aspekt przyszły.

Czyli np. wyrażenie “will go” używa czasownika teraźniejszego w przyszłym aspekcie i odnosi się do przyszłości. Mamy wiele takich aspektów w języku angielskim, np. aspekt ciagły (continuous) czy też “perfect”. We wszystkich tych aspektach musimy zawsze się wspomagać dodatkowymi słowami aby wyrazić odpowiednie znaczenie.

Natomiast do wyrażenia czasu teraźniejszego lub przeszłego prostego wystarczy nam jedynie pojedynczy czasownik, np. “go” w czasie teraźniejszym lub “went” w przeszłym. Dlatego też nazywanie apektów “czasami” nie jest do końca poprawne i często nierozróżniane.

Pełna tabela czasowników nieregularnych

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ile Jest Czasów w Języku Angielskim, 9.0 out of 10 based on 2 ratings

Ostatnio wyszukiwane:

About NJA

Organizujemy zajęcia na terenie Szczecina od roku 2000. Zajęcia prowadzi mgr Filologii Angielskiej Marcin Hosner.No information is provided by the author.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*